marka tescil Röportaj - John of God Türkiye

Röportaj

Can merhaba, John Of God’ın Türkiye’den Son Of Casa De Dom Inacio ünvanını alan tek kişi olarak sizden dünyanın ünlü ruhsal kişisini dinlemek isteriz.

John Of God’ın kim olduğuna geçmeden önce bu ünvanı kimlerin aldığını ve size verilme sebebini öğrenebilir miyiz?

Son Of Casa De Dom Inacio ailesinin oğlu ve oranın bir parçası demek. Genel olarak John Of God ‘un ve orası ile ruhsal bağlantısı olduğu insanlara veriliyor.

Bu ünvanı alan kişi o alanda istediği her yere girmek, John Of God ile istediğinde konuşmak ve orada özel bazı alanlarda oturmak gibi özelliklere sahip olmuş oluyor. Grup liderliği yapabiliyorsun. Özetle oranın, ailesinin bir parçası anlamına geliyor.

John Of God 1

John Of God Kimdir?

John Of God Brezilya’da yaşayan 1942 yılında doğmuş, 16 yaşında şifacılığa başlamış, bir trans ve büyük bir dönüştürücüdür. Gerçek adı Joao Teixeria De Faria ancak tüm dünyada John Of God adıyla biliniyor.

Trans ne demektir?

Trans : Allahın izni ile yüksek varlıkların kişilere yardım dağıtabilmesi için bir kişiyi kanal olarak kullanması diyebiliriz.

John Of God’ı aracı olarak kullanan çeşitli ışık varlıklar, azizler, yüce bilinçler, Hz. Süleyman gibi kutsal varlıklar onun bedenine giriyor ve kişilere yardım ediyor.

John Of God olarak anılmasının bir sebebi var mı?

Dünyanın ünlü ruhsal kişisi olarak adlandırabileceğimiz Chico xavier tarafından bu isim ona verilmiştir. Chico Xavier 412 kitap yazmış olağanüstü mucizeleri ile bilinen bir medyumdur. John Of God ismini vermiş ve şuan Brezilya da bulunan şifa dağıtılacak kristal madenleri üzerinde kurulmuş olan yeri gösteren kişidir.

John Of God bu yola nasıl başlamıştır?

John Of God 6 – 7 yaşında kendi kasabasında ciddi bir fırtına çıkacağını söylüyor. Aslında bir ışık varlık olan bir azize tarafından kanallık yapıyor ve bunu çevresindekilere söylüyor. Herkese söylemesine rağmen kimse onu dinlemiyor ve fırtına çıkıyor ve tabi hoş olmayan bir durum gerçekleşiyor. O günden sonra herkes onun ruhsal yeteneklerini dikkate alıp onu dinlemeye başlıyor. Ve sonra 16 yaşındayken Hz. Süleyman onu kanal olarak kullanıyor ve hasta olan bir kişinin üzerinde çalışıp yardım ediyor. Onun üstüne John Of God’ın görevi ve dünyadaki misyonu başlıyor. O zamandan bu zamana yaklaşık 60 yıldır insanlara yardım ediyor, insanları iyileştiriyor. Aslında sadece fiziksel olarak değil her konuda yardım ediyor. Asla para talep etmiyor.

30’dan fazla ölmüş doktor ve azizin ruhlarına kanallık ediyor ve şifa verenin kendisi değil, Allah olduğunu vurguluyor, kendisinin sadece bir aracı olduğunuda her zaman dile getiriyor. Hatta gözlerini kapatıp psişik çalışmalar yapıyor ki insanlar birebir bunu onun yapmadığını anlasınlar.

Psişik çalışma nedir?

Hiçbir bıçak ya da alet kullanmadan sadece enerjisel olarak yapılan ameliyattır. Ancak John Of God çocukluğundan beri bunu yaptığı için insanlar algılasın ya da yaptığı şeyin gerçek olduğunu algılamaları için bıçakla insanların üstünde kesip tümorlar çıkarmış ve hiç kan akmamış. Bende orada birkaç tanesi ile karşılaştım.

Ancak genellikle insanların üstünde fiziksel birşey yapmıyor. Ya da bunun yapılması taraftarıda değil. Onun tercihi ruhsal varlıkların enerjisel olarak çalışmasına izin vermek. Mesela geceleyin John Of God olduğu yerde uyuyup oradan döndükten sonra MR çektirip vücudunun içinde değişim olduğunu gören kişiler var.

John Of God her hangi bir dine mensup mu?

John Of God hiçbir dine mensup olmadığını, hiçbir din altında çalışmadığını her zaman söylüyor. Ruhsal bilince inanıyor ve esas faydanın her zaman Allah’tan geleceğine inanıyor. Ve o yolda ilerliyor. İnsanların kendi arzuları ile iyileşebileceklerine inanıyor.

Ona giden kişiler hangi amaçlar ile gidiyor?

Aslında sınırlandırmak doğru değil. Her konu için giden var. Her türlü fiziksel ruhsal hastalıklara sahip olanlar, hayatlarında problem yaşayanlar, para, ilişki ile ilgili sorun yaşayanlar ya da yeteneklerinin daha da açılmasını isteyenler…

Dünyanın her yerinden ünlüler, devlet adamları yani sınırlandırma yapmak imkansız dünyanın her köşesinden her türlü kişi geliyor.

Casa-de-Dom-InacioKişilere ne yapıyor, iyileşmelerini nasıl sağlıyor?

Tamamen kişiye özel bir süreç. Fiziksel rahatsızlığı olana psişik çalışmalar uyguluyor. Bazılarını meditasyon odasına gönderiyor ve ışık varlıklar üzerinde çalışıyor. Bazısı üzerinde bir dokunuşla değişim yaşarken, bazısı süreç alıyor. Ancak kendisi bunu söylüyor zaten.

Kimisinin çok eski karmaları üzerinden varlıklar çalışmaya başlıyor o yüzden süreç alabiliyor.

Mesela kişinin karmasın olumsuz şeyler var ise sağlığını, ruhsal dünyasını, parasal hayatını, ilişkilerini herşeyini etkileyebiliyor. Orada 10000 yıllık karmalarına kadar çalışıyorlar ve hangi frekansta hangi alanda hangi durumda nerede varsa buradaki ne dönüştürülmesi gerekiyorsa değiştiriyor.

Tabi ki insanın istemesi ve kendini açması gerekiyor. Bazı insanlarda bir parmak şıklatması kadar sürüyor bazılarında ise biraz zaman alabiliyor.

Dünya’da mucizeler yaratan medyum olarak anılıyor. Orada gördüğün mucizeleri bizlerle paylaşır mısın?

O kadar çok ki. Bir kasaba dolu mucize. Bazısı tekerlekli sandalye ile gidiyor ve yürüyerek dönüyor. Bazısının göz problemi yok oluyor. Ağrıları anında yok olanlar yani saymakla bitiremeyeceğim şeyler. Mesela beni en çok etkileyenler bize Brezilya da rehberlik yapan kişi Avustralya da trafik kazası geçirmiş ve bütün vücudu felç olmuş. Tekerlekli sandalye de oraya gitmiş ve orada iyileşmiş. John Of God ona sen burada kal demiş ve o da orada bir otel açmış ve eşide oraya gelmiş ve şimdi orada yaşayıp kişilere rehberlik yapıyor. Adamın tekerlekli sandalyeli felçli olan fotograflarını görünce ve birde karşımızda koşuşturup duran adamı gördüğünüzde şok oluyorsunuz.

Yine orada İşviçre de yaşayan Türk bir çift ile karşılaştım. 3. kez oraya geliyorlarmış.

Adamın beyninde tümör varmış, tekerlekli sandalyedeymiş son çare olarak John Of God’a gelmişler ve tamamen iyileşmiş. O yüzden her yıl orayı ziyarete geliyorlarmış.

Bizim grupla gelen birçok kişide mucizevi sonuçlar aldı. Tanıdığınız insanlarda bu etkileri görünce tabi ki daha çok etkileniyorsunuz.

Bizimle gelen bir aile vardı çocuklarının beyninde tümor vardı ve bulunduğu yer durumu ile ameliyat olamıyordu ve oradan döndükten sonra tümörün mucizevi bir şekilde küçüldüğünü gördüler. Ve giderek yok oldu.

Yine bizim grupta 2 kişi yaşları 40’lara yaklaşmasına rağmen bir türlü evlenemiyordu. Bunun için oraya geldiler ve döndükten sonra 1 yıl içinde evlendiler.

Hatta birisi 8 ay içinde evlendi ve şuan hamile. Tabi ki kişiler bunları utandıkları için açık açık anlatmıyorlar. Bunun gibi birçok olay anlatabilirim.

Ruhsal ya da bu tarz şeylere inanmayan kişiler için ne söyleyebilirsin? İnanmasalarda fayda görebilirler mi?

Ben kişisel olarak inanıp giden kişilerin ve buna açık olan kişilerin çok daha fayda göreceğini düşünüyorum ancak herkes fayda buluyor.

Ms hastası olan bir kadınla tanışmıştık. Tekerlekli sandalye kullanması gereceği kadar ilerlemiş. Doktorlar çare yok demiş. Asla bu tarz şeylere inanmayan hatta safsata bulan bir kadın olduğunu dile getirdi. Oraya gideceği zaman kendi kendine ya buna inanıp deneyeceğim ya da öleceğim demiş. Ve inanıp gitmeyi tercih etmiş. John Of God ona burada bir süre kal demiş. 1 sene kalmış ve her hafta meditasyon yapmış. 1 yıl içinde iyileşmiş ve John Of God artık sen git demiş. O ise oradan gitmek istememiş ve ağlamış. 3 ay sonra anca ikna olmuş, döndüğünde ise bunu göstermek için doktoruna gitmiş, tüm testleri tekrar yapılmış ve sonuç mucize. Hiçbir problem görülmemiş. Doktorlar inanamamış.

Dünya’da birçok Tv programının onun hakkında programlar yaptığını görüyoruz. Gerçekten ona inanıyorlar mı?

John Of God hiçbir Tv programına çıkmıyor, röportaj vermiyor yani tanınmak gibi bir derdi yok.

Tabi yıllardır doktorlar, bunu safsata bulan gazeteciler, bilim adamları oraya gidip araştırma yapıp bunun yalan olduğunu kanıtlamaya çalıştı. Ancak her giden etkilenerek ya da tanımlayamacakları olaylar görerek geri dönmüş.

Oprah ( Amerikalı en çok izlenen Tv Proğramcısı) onun hakkında araştırmalar yaptı ve oraya kadar gitti. Araştırmalarda bulunan kişileri konuk aldı.

http://www.youtube.com/watch?v=urddmg0FS7

Ve ona nasıl ön yargıyla ya da saçma bularak gittiklerini ve oradan çok büyük etkilerle döndüklerini şaşkınlıkla anlatıyorlar…

Lines at Casa

John Of God’a nasıl gidebiliyoruz?

Kristal madenleri üzerine kurulu olan Brezilya da Abadania kasabasında merkezi var. Herkes oraya istediği gibi gidebilir.

Ancak orada bir çok süreç var, kişiler tek başlarına gittikleri zaman ne yapacağını bilemeyebiliyorlar. Tabi ki oradaki herkes birbirine yardımcı oluyor ancak grup ile gidildiğinde tüm süreçlere daha rahat ve kolaylıkla katılabiliyorsunuz.

Ben bir kaç yıldır sürekli oraya gidiyorum ve gitmek isteyenler ile grup oluşturuyoruz ve orada ki rehberlerden destek alıyoruz. Tecrübeli bir rehberden yardım alarak oradaki süreçlere katılmak çok daha faydalı oluyor.

Türkiyeden bazı giden gruplar olmuş aslında ancak bazı kişiler bu süreç den dahi kendi faydalarını düşünebilmişler. Ciddi paralar talep etmişler. Birçok para ödenecek şeyler çıkarmışlar. Bunu duyduğumuzda ve şikayetler geldiği için bir düzene sokmayı düşündük. John Of God hiçbir zaman para talep etmedi ve asla para talep etmiyor .

John Of God’ı tüm dünya biliyor ve ondan yardım almak için gidiyor. Türkiye onu yeni duyuyor ve ben kendi hayatımda çok mucizeler yaşadım o yüzden herkesin faydalanmasını istiyorum.

Brezilya’ya gitmenin ve orada konaklamanın belli bir ücreti var ancak kişiler dikkatli olsunlar.Uçak parası hariç ayrı ordaki rehberlere verilecek ödeme olarak  1900 $ en fazla 2350 $ asla aşmıyor. Kişiler buna dikkat etsinler.

John Of God Türkiye olarak hem bunu profesyonelce bir düzene sokmak ve yazılı resmi belgelere sahip olabilmek için bir tur şirketi yapıyor. biz sadece manevi olarak destek oluyoruz. Bu paket 2 hafta konaklama, transfer ( havaalanı, şelale ulaşımı vb), uçak bileti ve rehberlik ücreti gibi herşeyin dahil olduğu bir paket.

 

 

John Of God’a gitmiş kişilerin deneyimleri için tıklayınız

 

    

 

Röportaj: Evrim Kayabaş tarafından yapılmıştır.

Yuvaya yolculuk dergisinde yayınlanmıştır. http://yuvayayolculuk.com/john-god