marka tescil Özel Eresin Anadolu Meslek Lisesi Yöneticisi Nur Eresin - John of God Türkiye

Özel Eresin Anadolu Meslek Lisesi Yöneticisi Nur Eresin

09
Nis
2018

Eşim 6 sene önce bir kaza geçirdi ve tıbben yapılabilecek birşey kalmadı. Görmesinde, algılamasında ve hatırlamasında sorun vardı. Sürekli araştırma içindeydim. 2013 yılında John of God dan bahsedildiğini duydum. 2014’te gidileceğini öğrendim.

Karar verdiğim an herşeyin çok iyi olacağına inanmıştım. Uzun bir yolculuk olacağı için eşimi götüremiyordum. 6 sene benim içinde çok zor geçmişti. Ruhen bana da faydalı olacağına inanıyordum. Kendimi Brezilya’da ki günler için hazırlamaya başladım. Spiritüel konular ile ilgileniyordum ama sadece okuyucu olarak. Brezilya’ya daha farkındalılığım artmış olarak gitmek istediğimden meditasyonun nasıl yapılması gerektiğini tecrübe ederek öğrendim.

20 yaşındaki oğlumla birlikte gitmeye karar verdik. 25 kişi gece geç vakit Abadania’ya vardık. Sessiz ve karanlıktı ama anlatılmaz bir huzur hissediliyordu. Sisilya bizi sıcacık gülümsemesi ve samimiyeti ile karşıladı. Bambaşka bir dünyaya geldiğimi düşündüm. Casa’ya ilk gittiğimizde içime inanılmaz bir huzur doldu. Kaldığım sürece bu duyguyu hep hissettim. Aradan 7 ay geçti. Orayı her düşündüğümde aynı duyguyu hissedebiliyorum. John of God’ı görmeden bir gün önce kutsal şelaleye gittik. İnanılmaz bir yer. Kimse ile konuşmadan, el değmemiş bir doğanın içinde kendi iç dünyanda kendinlesin. Sadece suyun, kuşların ve ağaç yapraklarının sesi var. Gözlerimiz kapalı sıramızı beklerken meditasyon yapmak iç huzurumu dahada arttırdı. Şelaleye girdiğim anda buz gibi yüzüme çarpan su, çıkınca ılık sudan çıkmış hissini yaşattı. Gerçekten hafiflemiş ve içim dolu dolu olmuştu.

John of God’ı ilk kez kendi kristal dükkanında gördüm. Hepimiz inanılmaz heyecandık. Herkes için tek tek kristal seçti. Oğluma “babanın resmini al yarın gel “dediğinde şok yaşadım. Benimde şifalanmam gerektiğini anladım. Ertesi gün karşısına çıktığımız ilk gündü. 25 kişilik gruptan iki kişiye operasyon dedi. Birisi de bendim. Verdiği ilaçları alıp 24 saat odamda kendi başıma kaldım. Odada ki zamanın çoğunu meditasyon yaparak ve kendimi halsiz hissedip uzanarak geçirdim. Benim ciddi bir sağlık problemim yoktu. Bel ağrım ve sol el bileğimde şişme, ağrı vardı. Operasyon sonrası odada meditasyon yaparken sağlık sorunumun olduğu her noktada çalışıldığını hissettim. Ciddi ağrılarım oldu. Sanki uyuşturulmuştum ama vücudumda tarif edemeyeceğim şeyler hissediyordum. Odada yalnız olmadığımı hissediyordum. Bana korku değil huzur veriyordu. Sürekli onlara teşekkür ediyordum. Benimle çalıştıkları için.

Her gün kristal yatağa 60 dakika girdim. İlk girdiğimde kendim için yattım. Gene sorunlu bölgelerimde çalıştılar, acılar hissettim. Gözlerim kapalı olmasına rağmen oda da varlığı hissedebiliyordum. Sonunda iki el ayak parmaklarımı tuttu. O an kapı açıldı sürenin dolduğunu söylediler. Şifacı ruhun bana ayak parmaklarımı sıkarak bittiğini bildirdiğini anladım. 1 saatlik sürede hemen uykuya dalıyor gibi oluyordum. Ama uyumuyordum her şeyi duyabiliyor ,hissedebiliyordum. Sanki gözümü kapamamla açmam bir oluyordu.Kristal yatağa eşim ve kardeşim içinde girdim. Benim bedenim üzerinden onların şifalanmasını istediğimi, buna izin verdiğimi söyledim. İkisi içinde kristal yatağa girdiğimde, onların sağlık problemi olan yerlerle uğraşıldığını, çok şiddetli acılar içinde hissettim.Yataktan kalkınca ağrıda acıda olmuyordu. Oradaki yaşadıklarımı burada da hissedermiyim diye merak ediyordum.Evet aynısını hissettim.

Orada zaman nasıl geçiyor anlamıyorsunuz bile. Ama ellerinizi yastığın üstüne koyarak ve göz bandıyla meditasyona katılmanızı tavsiye ederim. Bir keresinde öyle bir şey hissettim ki göz yaşlarımı uzun süre tutamadım. O odada çalan müzik bile ruhun derinliklerine iniyor. Farklı bir koku vardı Current room da. Sanki sadece o odaya has. O kadar kalabalık ama hep aynı mistik koku.

John of God’ı bir kez operasyon yaparken izledim.Bedenine bir başka ruhun girişini ve ondaki değişimi izledim. Bakışları, duruşu herşeyi ile değişti.

Sabahları erkenden kalkıp Casa’da ki farklı verandalara gidip meditasyon yapmak oradaki en özel zamanlarımdı. Hala meditasyon yaparken kendimi oradaki verandada hissedebiliyorum. Verilen ilaçları kullanırken tüm yasaklara uymak önce zor geldi. Sonra yaşamın alışıla gelmişi gibiydi. Casa’dan aldığım kişiye özel kodlanmış kristal (dişi/eril) taşlarımla her zaman meditasyona devam ediyorum. Benim için Casa ile olan bağlantım gibi geliyor. Hangi şifacı ruhun benimle çalıştığını hep merak ediyordum. Döndükten bir süre sonra taşlarımla meditasyon yaparken hangisinin olduğunu öğrendim.

13 günlük program çabuk bitti. Sanki bir parçam orada kaldı. İlk fırsatta tekrar gitmeyi düşünüyorum. Dünyada bir çok ülkeye gittim. Hiç bir yerde böylesine içsel huzuru, mutluluğu yaşamadım. Şu satırları bile yazarken yeniden yaşadım diyebilirim.